WYSZUKIWARKA
 


 


 
Już wkrótce - nowości w naszej ofercie szkoleniowej
 


Publikacje


Kilka słów o leasingu

 Leasing wkracza wtedy, gdy „wynajmowanie” staje się bardziej korzystne niż zakup.
Choć na pierwszy rzut oka odstraszający jest fakt, iż w leasingu właścicielem przedmiotu jest firma, która finansuje zakup, a nie sam użytkownik. Płacimy więc raty tak, jak to jest w przypadku kredytu, nigdy jednak dana rzecz nie staje się naszą własnością. Jednak niewątpliwą przewagą leasingu nad kredytem jest fakt, że po wygaśnięciu umowy oddajemy produkt (np. samochód) i bierzemy kolejny, nowy. W przypadku kredytu może zdarzyć się taka sytuacja, że nie posiadamy już przedmiotu... który wciąż musimy spłacać! A po spłaceniu kredytu przedmiot, który zakupiliśmy nie będzie przedstawiał już żadnej wartości, bądź jego wartość będzie minimalna.

Dodatkową zaletą jest możliwość odliczenia podatku VAT w przypadku firm, natomiast osoby prywatne zachęcane są rabatami.

Procedura finansowania jest prosta i szybka. Leasingodawca zabezpieczony jest faktem, iż on jest właścicielem (posiada tytuł własności) zakupionego przedmiotu, a samemu zainteresowanemu łatwiej jest spełnić wymagania odnośnie zdolności kredytowej. Zdarza się nawet, że nie wymagane są zaświadczenia o stałej pracy i dochodach (np. przy większej początkowej wpłacie).

Firma leasingowa będąc właścicielem, dopełnia także wszystkie czynności, niezbędne do korzystania z danej rzeczy. Gdy zakupujemy samochód, to jest on już zarejestrowany i ubezpieczony. Gdy nastąpi wypadek i związana z nim awaria samochodu, wszelkie kłopoty spadają na leasingodawcę.

Firmy leasingowe rozszerzają swoją działalność docierając do coraz to nowych klientów licząc na to, że zdobędą taką popularność, jaką cieszą się na zachodzie.

Źródło: portal inwestycje.pl